30 Mart 2015 Pazartesi 22:59

Mutlu: İzmit beş yıl daha kaybetmesin!

Saadet Partisi İzmit Belediye Başkan Adayı Zafer Mutlu, önceki akşam Mehmet Ali Paşa´da düzenlenen aday tanıtım toplantısında rakipleri Nevzat Doğan ve Sefa Sirmen´e yüklenerek, "İzmit beş yıl daha kaybetmesin" dedi.

Mutlu: İzmit beş yıl daha kaybetmesin!
1 2 3 4

Saadet Partisi İzmit Belediye Başkan Adayı Zafer Mutlu, önceki akşam Mehmet Ali Paşa´da düzenlenen aday tanıtım toplantısında rakipleri Nevzat Doğan ve Sefa Sirmen´e yüklenerek, "İzmit beş yıl daha kaybetmesin" dedi.

Saadet Partisi İzmit İlçe Teşkilatı, önceki akşam SP İzmit Belediye Başkan Adayı Zafer Mutlu’nun tanıtım programını Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Mutlu’nun projelerinin de açıklandığı oldukça coşkulu geçen program öncesi partililer, Mehmet Ali Paşa Camii’nden Mevlana Kültür Merkezi’ne kadar yürüdü. Partililer, meşaleler yakarak yürüdükten sonra yoğun kalabalık sebebiyle sloganlar eşliğinde salona güçlükle girdiler. Aday tanıtım programına SP Genel İdare Kurulu Üyesi Ahmet Kul, İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, İzmit İlçe Başkanı Ahmet Akbulut, belediye meclis üyesi adayları ve çok sayıda partili katıldı. Programda konuşma yapan Zafer Mutlu, rakiplerine yüklenerek, “İzmit beş yıl daha kaybetmesin” dedi.


İZMİT’E YAKIŞAN ADAY

Programın açılış konuşmasını yapan SP İzmit İlçe Başkanı Ahmet Akbulut, “Kocaeli Milli Görüşün kalesidir. İzmit’te bu kalenin karargahıdır” dedi. Akbulut’un ardından konuşma yapmak için kürsüye gelen SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, “İzmit’in SP’ye ihtiyacı var. Biz İzmit’e yakışacak belediye başkan adayımızı Zafer Mutlu olarak belirledik. Biz Zafer Mutlu’yu sağlam bir Milli Görüşçü olduğu için tercih ettik. İzmit’in başına AKP, CHP veya MHP gelecek diyorlar. Peki, daha önce ne yaptılar da şimdi başa gelecekler? Hiçbirinin örnek verebilecekleri bir ilçe belediyesi bile yok. Tarihe baktığınızda belediyeciliğin başlangıcı da, şahlanışı da, devamlılığı da hep Milli Görüş’tür” şeklinde konuştu.


SANDIKTAN ‘ZAFER’ ÇIKACAK

Ejderoğlu’nun konuşmasının ardından söz alan SP Genel İdare Kurulu Üyesi Ahmet Kul, “30 Mart’ta sandıktan ‘Zafer’ çıkacak. Kendisine güveniyoruz. Bugüne kadar Milli Görüşçü belediyeler destansı hizmetler yaptılar. 20 yıldır Milli Görüş belediyeciliğinden bahsediliyor” ifadelerini kullandı. Ahmet Kul’un konuşmasının ardından sahneye çıkan SP İzmit Belediye Başkan Adayı Zafer Mutlu ise büyük coşku ile karşılandı. İnsanlarının kafası karıştırıldığını iddia eden Mutlu, “Ya bendensin, ya da karşıdakinden düşüncesi dayatılıyor. İnsanlarımız kamplaştırılıyor” diye kaydetti.

 

KENTİN VİZYONUNU DEĞİŞTİRECEĞİZ

Konuşmasını rakiplerine yüklenerek devam ettiren Mutlu, “Nevzat Doğan geçtiğimiz 5 yıl içerisinde 700 trilyonluk bütçeyle ne yaptı ki, şimdi bu halktan 5 yıl daha istiyor? Sefa Sirmen, 10 yıldan uzun süre İzmit büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptı. Geçen seçimlerde büyükşehir belediyesini kaybetti. Şimdi bari ilçe belediye başkanlığını alayım diye uğraşıyor. Bu ne makam sevdasıdır. Bizler bu kentin vizyonunu değiştireceğiz. Sosyal projelerle insanımıza ulaşacak ve her kesime hizmet edeceğiz. Halk meclisleriyle sorunları tespit edip hızlıca çözüm üreteceğiz. Sizlerden ricam ister AKP’li olun ister MHP’li olun, isterseniz başka bir partili, İzmit’in bir beş yıl daha kaybetmesine müsaade etmeyin” şeklinde konuştu.

 

BOZUK TEZGAHTAN DÜZGÜN ÜRÜN ÇIKMAZ

Mutlu’nun ardından kürsüye gelen SP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Birol Aydın ise, “Kocaeli, bu şehirde yaşayan insanların huzur ve mutluluğunun sağlanması için tüm imkanlara sahip olan ildir. Diğer illerin aksine, Kocaeli’de ki bir buçuk milyon insanın refahı için çok ciddi değişim ve dönüşümlerin yapılabileceği bir kentte yaşıyoruz. Biz park, bahçe vaat etmiyoruz. Bizim için bunlar tırı vırı işlerdir. Biz 1994’te devrim yaptık. İzmit haricinde bu ülke belediyeciliği Milli Görüş’ten öğrendi. AKP’li, CHP’li, MHP’li aday arkadaşlarımız da bu kente değer katmak, iyi şeyler yapmak istiyor. Ancak onların tezgahı bozuk. Bozuk tezgahtan düzgün ürün çıkmaz” ifadelerini kullandı.

 

İŞTE ZAFER MUTLU’NUN BAZI PROJELERİ:

Yüksek mahallelere yatay asansör ve yürüyen merdiven

Fethiye Caddesi’nin denizle birleşmesi

Alemdar Caddesi’nin yayalaştırılması

Kapalı yüzme havuzu ve aquapark

Seka Park alanına panoramik müze

Liselerin şehir merkezi dışına alınması

Kentin yoksulluk haritasının çıkarılması

Toplu düğün törenleri

Çocuklar için gündüz bakımevleri

 

Haberin foto galerisi için tıklayın

saadet partisi

900 defa okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

İlişkili Diğer Haberler

MHP, BBPve SP için kritik gün

MHP, BBPve SP için kritik gün

MHP, BBP ve SP’de günlerdir süren ittifak görüşmelerinin yarın sonlanması bekleniyor. SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, “Çıkan karara göre çalışma yapacağız” dedi.

DP’de liste tamam gibi

DP’de liste tamam gibi

DP GİK Üyesi ve Genel Başkan Başdanışmanı Murat Aydoğdu, Kocaeli’yi temsil eden GİK ve MKK üyelerinin milletvekili adaylık listesinde olacağını söyledi. Bu isimler şu şekilde: Murat Aydoğdu, Mustafa Nazlıgül, Uğur Saral ve Olcay Çelik

Tarhan: AKP’nin durdurulması lazım

Tarhan: AKP’nin durdurulması lazım

CHP Kocaeli Milletvekili Aday Adayı Tahsin Tarhan, AKP hükümetinin politikalarının halka zarar verdiğini, artık durdurulmasının zamanın geldiğini söyledi.

Duyar’dan çok konuşulacak iddia: Sanayicilere zorbalık yapılıyor

Duyar’dan çok konuşulacak iddia:  Sanayicilere zorbalık yapılıyor

BBP Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili Aday Adayı Serhat Duyar, çarpıcı iddialar ortaya attı. Duyar, bazı belediye başkanlıklarının sanayicilere zorbalık yaptığını iddia ederek, “Sanayiciler, bir yerlere para aktarmaya zorlanıyor” dedi.

Odabaş: Siyasi iklim bizi gösteriyor

Odabaş: Siyasi iklim bizi gösteriyor

HDP Kocaeli Milletvekili Aday Adayı Sinan Odabaş, gerçekleştirdiği basın açıklamasında siyasi iklimin HDP'yi gösterdiğini ve sandıkları patlatacaklarını söyledi.

Kaçar: Önseçim olan illeri kıskandım

Kaçar: Önseçim olan illeri kıskandım

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli Örgütü’nde milletvekili adaylarının belirlenmesi sürecinde “önseçim” talebi artmış, pek çok isim aday adayı olmak için önseçim şartı koşmuştu.

AKP Gebze’de seçim ziyaretleri

AKP Gebze’de seçim ziyaretleri

AK Parti Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba ve yönetim kurulu üyeleri, yaklaşan 7 Haziran genel seçimleri öncesi çalışmalarını sürdürüyor

AKP’li gençler ilk kez oy kullanacaklar ile buluştu

AKP’li gençler ilk kez oy kullanacaklar ile buluştu

AK Parti İl Gençlik Kolları, 7 Haziran genel seçimlerinde ilk kez oy kullanacak gençlerle buluştu.

CHP’den mini temayül

CHP’den mini temayül

CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer ve Parti Meclisi üyesi Gaye Usluer, 11 kişilik milletvekili aday listesiyle ilgili çalışma yapmak üzere ilimize geldi. İl yönetimi, ilçe başkanları ve milletvekili aday adaylarıyla görüşüldü. STK, muhtar ve gazeteci programları iptal edildi

30 Mart’ta tarih yazacağız

30 Mart’ta tarih yazacağız

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, mahalle başkanlarıyla yapılan toplantıda, “Teşkilatlarıma güveniyorum. 30 Mart’ta olduğu gibi 7 Haziran’da da tarih yazacağız” dedi.

Emek Gençliği, il konferansını tamamladı

Emek Gençliği, il konferansını tamamladı

Emek Gençliği, 11-12 Nisan tarihlerinde Ankara’da yapılacak konferans öncesi il konferanslarını da sürdürüyor. Bu kapsamda Kocaeli’de birim konferansları tamamlanarak il konferansı yapıldı.

Çavdar’dan MHP aday listesi için üyelere telefon numarası

Çavdar’dan MHP aday listesi için üyelere telefon numarası

Milliyetçi Hareket Parti’nin 30 Mart yerel seçimlerinde yakaladığı sıçrayış, genel seçimler sürecine de yansıdı.