29 Haziran 2016 Çarşamba 21:04

Mutlu: İzmit beş yıl daha kaybetmesin!

Saadet Partisi İzmit Belediye Başkan Adayı Zafer Mutlu, önceki akşam Mehmet Ali Paşa´da düzenlenen aday tanıtım toplantısında rakipleri Nevzat Doğan ve Sefa Sirmen´e yüklenerek, "İzmit beş yıl daha kaybetmesin" dedi.

Mutlu: İzmit beş yıl daha kaybetmesin!
1 2 3 4

Saadet Partisi İzmit Belediye Başkan Adayı Zafer Mutlu, önceki akşam Mehmet Ali Paşa´da düzenlenen aday tanıtım toplantısında rakipleri Nevzat Doğan ve Sefa Sirmen´e yüklenerek, "İzmit beş yıl daha kaybetmesin" dedi.

Saadet Partisi İzmit İlçe Teşkilatı, önceki akşam SP İzmit Belediye Başkan Adayı Zafer Mutlu’nun tanıtım programını Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Mutlu’nun projelerinin de açıklandığı oldukça coşkulu geçen program öncesi partililer, Mehmet Ali Paşa Camii’nden Mevlana Kültür Merkezi’ne kadar yürüdü. Partililer, meşaleler yakarak yürüdükten sonra yoğun kalabalık sebebiyle sloganlar eşliğinde salona güçlükle girdiler. Aday tanıtım programına SP Genel İdare Kurulu Üyesi Ahmet Kul, İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, İzmit İlçe Başkanı Ahmet Akbulut, belediye meclis üyesi adayları ve çok sayıda partili katıldı. Programda konuşma yapan Zafer Mutlu, rakiplerine yüklenerek, “İzmit beş yıl daha kaybetmesin” dedi.


İZMİT’E YAKIŞAN ADAY

Programın açılış konuşmasını yapan SP İzmit İlçe Başkanı Ahmet Akbulut, “Kocaeli Milli Görüşün kalesidir. İzmit’te bu kalenin karargahıdır” dedi. Akbulut’un ardından konuşma yapmak için kürsüye gelen SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, “İzmit’in SP’ye ihtiyacı var. Biz İzmit’e yakışacak belediye başkan adayımızı Zafer Mutlu olarak belirledik. Biz Zafer Mutlu’yu sağlam bir Milli Görüşçü olduğu için tercih ettik. İzmit’in başına AKP, CHP veya MHP gelecek diyorlar. Peki, daha önce ne yaptılar da şimdi başa gelecekler? Hiçbirinin örnek verebilecekleri bir ilçe belediyesi bile yok. Tarihe baktığınızda belediyeciliğin başlangıcı da, şahlanışı da, devamlılığı da hep Milli Görüş’tür” şeklinde konuştu.


SANDIKTAN ‘ZAFER’ ÇIKACAK

Ejderoğlu’nun konuşmasının ardından söz alan SP Genel İdare Kurulu Üyesi Ahmet Kul, “30 Mart’ta sandıktan ‘Zafer’ çıkacak. Kendisine güveniyoruz. Bugüne kadar Milli Görüşçü belediyeler destansı hizmetler yaptılar. 20 yıldır Milli Görüş belediyeciliğinden bahsediliyor” ifadelerini kullandı. Ahmet Kul’un konuşmasının ardından sahneye çıkan SP İzmit Belediye Başkan Adayı Zafer Mutlu ise büyük coşku ile karşılandı. İnsanlarının kafası karıştırıldığını iddia eden Mutlu, “Ya bendensin, ya da karşıdakinden düşüncesi dayatılıyor. İnsanlarımız kamplaştırılıyor” diye kaydetti.

 

KENTİN VİZYONUNU DEĞİŞTİRECEĞİZ

Konuşmasını rakiplerine yüklenerek devam ettiren Mutlu, “Nevzat Doğan geçtiğimiz 5 yıl içerisinde 700 trilyonluk bütçeyle ne yaptı ki, şimdi bu halktan 5 yıl daha istiyor? Sefa Sirmen, 10 yıldan uzun süre İzmit büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptı. Geçen seçimlerde büyükşehir belediyesini kaybetti. Şimdi bari ilçe belediye başkanlığını alayım diye uğraşıyor. Bu ne makam sevdasıdır. Bizler bu kentin vizyonunu değiştireceğiz. Sosyal projelerle insanımıza ulaşacak ve her kesime hizmet edeceğiz. Halk meclisleriyle sorunları tespit edip hızlıca çözüm üreteceğiz. Sizlerden ricam ister AKP’li olun ister MHP’li olun, isterseniz başka bir partili, İzmit’in bir beş yıl daha kaybetmesine müsaade etmeyin” şeklinde konuştu.

 

BOZUK TEZGAHTAN DÜZGÜN ÜRÜN ÇIKMAZ

Mutlu’nun ardından kürsüye gelen SP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Birol Aydın ise, “Kocaeli, bu şehirde yaşayan insanların huzur ve mutluluğunun sağlanması için tüm imkanlara sahip olan ildir. Diğer illerin aksine, Kocaeli’de ki bir buçuk milyon insanın refahı için çok ciddi değişim ve dönüşümlerin yapılabileceği bir kentte yaşıyoruz. Biz park, bahçe vaat etmiyoruz. Bizim için bunlar tırı vırı işlerdir. Biz 1994’te devrim yaptık. İzmit haricinde bu ülke belediyeciliği Milli Görüş’ten öğrendi. AKP’li, CHP’li, MHP’li aday arkadaşlarımız da bu kente değer katmak, iyi şeyler yapmak istiyor. Ancak onların tezgahı bozuk. Bozuk tezgahtan düzgün ürün çıkmaz” ifadelerini kullandı.

 

İŞTE ZAFER MUTLU’NUN BAZI PROJELERİ:

Yüksek mahallelere yatay asansör ve yürüyen merdiven

Fethiye Caddesi’nin denizle birleşmesi

Alemdar Caddesi’nin yayalaştırılması

Kapalı yüzme havuzu ve aquapark

Seka Park alanına panoramik müze

Liselerin şehir merkezi dışına alınması

Kentin yoksulluk haritasının çıkarılması

Toplu düğün törenleri

Çocuklar için gündüz bakımevleri

 

Haberin foto galerisi için tıklayın

saadet partisi

1649 defa okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

İlişkili Diğer Haberler

SP’li Arslan’dan İsrail anlaşmasına tepki

SP’li Arslan’dan İsrail anlaşmasına tepki

İsrail-Türkiye anlaşmasına tepki gösteren Saadet Partisi Kandıra İlçe Başkanı Ramazan Nural Arslan, sosyal medya hesabından hükümeti eleştirdi

Destici: Şimdi One Minüte ne oldu

Destici: Şimdi One Minüte ne oldu

BBP İl Teşkilatı tarafından düzenlenen birlik iftarında konuşan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, İsrail ile ilişkileri eleştirerek, “Büyük İsrail Projesi’ne hizmet eden bir anlaşmadır. Şimdi ‘One Minute’ ne oldu? Yine çocukları bombalıyorlar” dedi

CHP’li gençlerden Sirmen’e destek

CHP’li gençlerden Sirmen’e destek

Geçtiğimiz gün tutuklanarak Kandıra Cezaevi’ne giren İzmit Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı, 22. Dönem Kocaeli Milletvekili, Marmara ve Boğazları Belediyeleri Birliği eski Başkanı ve Kocaelispor eski Başkanı Sefa Sirmen’e bir destek de CHP’li gençlerden geldi.

10 yılda 45 bin üniversiteliye soruşturma

10 yılda 45 bin üniversiteliye soruşturma

CHP Kocaeli Milletvekili ve PM üyesi Haydar Akar Üniversite öğrencilerin yaşamış oldukları sorunların tespit edilmesi için Meclise önerge verdi.

10 Temmuz’da olağanüstü kongre yapılmayacak

10 Temmuz’da olağanüstü kongre yapılmayacak

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü haftalık olağan basın toplantısında yapmış olduğu açıklamada, “Seçim Kurulu kararına göre 10 Temmuz’da olağanüstü kongre yapılmayacak” dedi

Seçim kurulundan kurultay açıklaması

Seçim kurulundan kurultay açıklaması

MHP kurultay kaosu sürüyor. Çankaya İlçe Seçim Kurulu, "10 Temmuz'da seçimli kurultay yapılamaz" kararı verdi.

Küçükkaya: Yıkılmayan tek kale CHP

Küçükkaya: Yıkılmayan tek kale CHP

CHP İzmit İlçe Başkanlığı danışma kurulu toplantısında konuşan İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya,” Artık çember daralıyor. AKP’nin tek korktuğu şey sokak. Çare sokakta. O yüzden lütfen sokaktaki etkinliklerimize katılım sağlayın” dedi.

HDP’liler iftarda buluştu

HDP’liler iftarda buluştu

HDP İl Örgütü üyeleri ile düzenlenen iftar programında bir araya geldi. Programa HDP Kars Milletvekili Ayhan Bilge de katılım gösterdi

O sözlere Hürriyet'ten sert çıkış

O sözlere Hürriyet

CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın "teröristler kadar gururlu ve onurlu olmalıyız" sözlerine sert yanıt verdi.

Mardin’e gönül köprüsü kurduk

Mardin’e gönül köprüsü kurduk

AK Parti Kocaeli Teşkilatı, kardeş şehir Mardin’e çıkarma yaptı. Mardin’deki iftar programında konuşan Bakan Fikri Işık, “Sizlerle gönül köprüsü kurarak aynı sofralarda oturmak istedik. Bu topraklarda bin yıldır kardeşçe yaşıyoruz. Bu topraklarda fitneye yer yok” dedi

2003’ten sonra davanın seyri değişti

2003’ten sonra davanın seyri değişti

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP’li eski milletvekili ve belediye başkanı Sefa Sirmen’in aldığı cezanın siyasi olduğunu yineledi. Sarıbay, “Bu davanın seyri 2003’ten sonra değişti. Görev ihmali davası bir anda zimmet davasına çevrildi” dedi

Tarhan: Gebze il olmalı

Tarhan: Gebze il olmalı

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Gebze’nin il olması için hazırladığı kanun teklifini Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na sundu